„Jak napisać zestawienie wydatków do sprawy o alimenty?”

Anna Koziołkiewicz-Kozak            11 września 2015            2 komentarze

Drogi Czytelniku, który dzisiaj trafiłeś do mnie, wpisując to hasło w wyszukiwarkę – odpowiadam:

checklist-153371_1280Napisz to zestawienie krótko i używając ogólnych kategorii (wyżywienie, ubranie, środki czystości, wydatki szkolne, leczenie, hobby itp.).

Jeśli jest Ci trudno wyliczyć konkretne kwoty, możesz użyć Kalkulatora alimentów.

Ale ostatecznie do sądu złóż krótszą i uogólnioną wersję. Może to wyglądać np. tak, jak opisałam we wpisie: Wysokość alimentów – jak obliczyć i jakie dowody złożyć?

Pozdrawiam!

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Agnieszka Swaczyna Wrzesień 11, 2015 o 13:09

Kalkulatory do liczenia alimentów nietety fałszują wydatki. Zwykle autorzy kalkulatorów popełniają błąd i źle klasyfikują wydatki. Do alimentów trzeba brać wydatkji bieżące, malowanie pokoju, czy zakup mebli dla dziecka, to już nie są wydatki bieżące. Natomiast warto zerknąć do kalkulatorów i sprawdzić, czy nie zapomnieliśmy o jakiejś kategorii wydatków. Wbrew pozorom zestawienie wydatków na dziecko na jeden miesiąc nie jest łatwe.

Odpowiedz

Anna Koziołkiewicz-Kozak Wrzesień 14, 2015 o 10:43

Owszem, zgadzam się, że kalkulatory zawyżają wydatki, dlatego – jak z każdego narzędzia – trzeba z nich korzystać z głową.

Natomiast nie do końca się zgodzę, że nie można w kwocie alimentów uwzględnić większych wydatków ponoszonych rzadziej. Na tej zasadzie wydatki jednorazowe takie jak np. zakup roweru czy biurka też nie mogłyby być uwzględnione, a trudno nie uznać, że jest to zakup zaspakajający potrzeby dziecka, choć nie jest to wydatek ponoszony co miesiąc.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: