„Konkubinat to grzech”

Anna Koziołkiewicz-Kozak            03 marca 2015            Komentarze (0)

Kiedy wczoraj zobaczyłam na www.trojmiasto.pl artykuł „Konkubinat to grzech” – niecodzienny billboard zawisł w Gdańsku, w pierwszej chwili pomyślałam sobie – ot, ciekawostka, mamy wolność słowa, każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie.

I jeszcze, że trochę nie wiadomo, dla kogo ta kampania, bo wierzący na ogół mają ślub i to kościelny, a niewierzących kategoria „grzechu ” nie dotyczy.

A także, że w sumie taki plakat może być bolesny dla tych osób, które są wierzące i bardzo chciałby zawrzeć sakramentalny związek małżeński, ale tak im się życie poukładało, że nie mogą.

A gdy doczytałam, kto prawdopodobnie stoi za kampanią i że jej celem ma być zachęcanie młodych osób do zawierania małżeństw, to tak sobie myślę, że chyba lepiej byłoby pokazywać, dlaczego ich zdaniem warto, a nie że „grzech”…

Akonkubinat to grzechle dzisiaj z ciekawości zajrzałam ponownie – a tam dyskusja wrze, ponad 700 komentarzy i wciąż pojawiają się nowe… czyli pomyliłam się w ocenie – widać, że jest to jednak gorący temat.

Dlaczego?

 

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: