Myślisz, że najczęstszą przyczyną rozwodów jest zdrada?

Anna Koziołkiewicz-Kozak            22 września 2015            4 komentarze

Nic podobnego.

Rocznik Demograficzny GUS z 2014 r. (najświeższy dostępny) podaje, że w 2013 r. zdrada była przyczyną tylko w ok. 8,5 % spraw. Najczęstszą przyczyną (ponad 27%) była… „niezgodność charakterów”. Pod tym sformułowaniem kryje się zazwyczaj po prostu to, że małżonkowie nie chcieli opowiadać sądowi, dlaczego się rozwodzą.

Jest to zgodne z inna daną. Myślisz, że rozwody są na ogół burzliwe i małżonkowie walczą, by udowodnić, kto zawinił?

Nic podobnego.

Tenże Rocznik podaje, iż w 2013 r. prawie 74 % rozwodów, to były rozwody bez orzekania o winie!

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojtek Rudzki - spolkacywilna.info Wrzesień 23, 2015 o 11:07

Skoro większość rozwodów odbywa się na zgodny wniosek stron, to wskazanie takiej przyczyny jest chyba po prostu najprostsze. Na pewno łatwiej o tym mówić w sądzie niż o innych lub rzeczywistych problemach.

Odpowiedz

Anna Koziołkiewicz-Kozak Wrzesień 23, 2015 o 13:19

Właśnie tak. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 23, 2015 o 14:39

Tak mniej więcej to wygląda. Tym bardziej, iż czasem ta „niezgodność charakterów” ujawnia się po wielu latach, a bywa iż dopiero wtedy, gdy dzieci już są dorosłe.
W praktyce bardziej burzliwe bywają sprawy o podział wspólnego majątku po rozwodzie…

Odpowiedz

Anna Koziołkiewicz-Kozak Wrzesień 24, 2015 o 10:10

To prawda, dlatego już na etapie planowania rozwodu warto pomyśleć o całościowym rozwiązaniu sytuacji, w tym kwestii majątkowych.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: