Nie tylko Zielona Gęś, czyli K.I. Gałczyński o… konflikcie

Anna Koziołkiewicz-Kozak            27 sierpnia 2015            Komentarze (0)

No naprawdę, też się zdziwiłam. Poeta pisze tak:

„Konflikt jest to bardzo ładne słowo. Taktyka życiowa człowieka dzielnego powinna polegać na całkowitej odwrotności taktyki ludzi jałowych. A więc stosunek do konfliktu u dzielnego ma być życzliwy, powiedziałbym miłosny. Dzielny z radością przyjmuje, a nawet (w zgodzie z rozumem) stwarza konflikty, rozumiejąc, że są one najcenniejszą istotą życia,  W konflikcie dzielny dojrzewa, hartuje się, poznaje ludzi, z którymi ma przyjemność. Nad konfliktem w ogóle warto się zastanowić i napisać rozprawkę o konflikcie. Z konfliktu przecież (litis, contestatio) rodzi się prawo do życia. No i last not least, konflikty to szczeble, po których można ewentualnie wejść do góry.”

stairs-336509_1280

……………………………….

K.I. Gałczyński, „Notatnik” w: „Farlandia”, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR oraz Bellona S.A., WArszawa 2008

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: