Weź dwie kartki, czyli co to jest DIALOG?

Anna Koziołkiewicz-Kozak            27 kwietnia 2015            Komentarze (0)

W sobotę uczestniczyłam w bardzo ciekawej debacie w Europejskim Centrum Solidarności dotyczącej tego, jak instytucjonalny Kościół radzi sobie z wolnością.

Debata odbyła się w ramach zapoczątkowanego właśnie cyklu pod nazwą „DIALOGI dominikańskie” (jest to kontynuacja debat, które wcześniej funkcjonowały jako „Gdański Areopag”).

Chciałam się z Tobą podzielić świetną definicją DIALOGU, którą tam usłyszałam. Padła z ust jednego z zaproszonych Gości – o. Ludwika Wiśniewskiego.

A oto ona:

Po czym poznać, czy siadając do stołu masz rzeczywistą wolę DIALOGU? Otóż po tym, że kładziesz na stole dwie kartki. Jedna jest zapisana – na niej jest to z czym przychodzisz, co chcesz powiedzieć, co sądzisz, w co wierzysz. Druga jest czysta. Bo siadając do stołu z intencją DIALOGU, jesteś gotowy usłyszeć, co chce powiedzieć, co sądzi, w co wierzy Twój rozmówca.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: