Weź dwie kartki, czyli co to jest DIALOG?

Anna Koziołkiewicz-Kozak            27 kwietnia 2015            Komentarze (0)

W sobotę uczestniczyłam w bardzo ciekawej debacie w Europejskim Centrum Solidarności dotyczącej tego, jak instytucjonalny Kościół radzi sobie z wolnością.

Debata odbyła się w ramach zapoczątkowanego właśnie cyklu pod nazwą „DIALOGI dominikańskie” (jest to kontynuacja debat, które wcześniej funkcjonowały jako „Gdański Areopag”).

Chciałam się z Tobą podzielić świetną definicją DIALOGU, którą tam usłyszałam. Padła z ust jednego z zaproszonych Gości – o. Ludwika Wiśniewskiego.

A oto ona:

Po czym poznać, czy siadając do stołu masz rzeczywistą wolę DIALOGU? Otóż po tym, że kładziesz na stole dwie kartki. Jedna jest zapisana – na niej jest to z czym przychodzisz, co chcesz powiedzieć, co sądzisz, w co wierzysz. Druga jest czysta. Bo siadając do stołu z intencją DIALOGU, jesteś gotowy usłyszeć, co chce powiedzieć, co sądzi, w co wierzy Twój rozmówca.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: