Kiedy szpital może zawiadomić sąd rodzinny? Władza rodzicielska a dobro dziecka.

Anna Koziołkiewicz-Kozak            10 grudnia 2018            Komentarze (1)

Co się dzieje, gdy rodzice mają inny pomysł na leczenie dziecka, niż lekarze? Władza rodzicielska, czyli prawo decydowania o sprawach dziecka, nie jest absolutna. Jeśli lekarze uznają, że dobro dziecka jest zagrożone, mogą zawiadomić sąd rodzinny.

Jak dokładnie wygląda taka procedura? Opisał to adwokat Bartłomiej Achler, który prowadzi bloga o prawach pacjenta i błędach medycznych w artykule: Dobro dziecka – pacjenta a ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Kiedy tam wejdziesz, zauważysz na pewno, że Autor poleca mój blog oraz blog wielokrotnie tu wspominanej adwokat Agnieszki Swaczyny, jako “potężne kompendium wiedzy  z dziedziny prawa rodzinnego”. Cóż, oczywiście chwalę się ;). Co nie zmienia faktu, że warto przeczytać sam artykuł, jeśli akurat interesuje Cię ta tematyka.

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Adam Kwiecień 29, 2019 o 14:47

Ciekawy problem, bo z jednej strony są przypadki ewidentne (np. dziecko nie jest leczone), ale znajdą się też takie na pograniczu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: