Skontaktuj się!

O mnieDlaczego postanowiłam zacząć się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem na blogu?

Przede wszystkim dlatego, że od pewnego czasu wykonuje swój zawód nieco inaczej niż nauczyłam się tego od mego Patrona, zresztą bardzo dobrego i doświadczonego Adwokata. I ta zmiana sprawiła, że sądzę, iż mam Ci coś ciekawego do przekazania.

Ale zacznijmy od początku… zawodu uczyłam się od Adwokata reprezentującego styl tradycyjny, który można streścić w słowach – przyjąć sprawę i  poprowadzić ją jak najlepiej, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności aż do uzyskania pomyślnego wyroku. 

Jest to oczywiście podejście w pełni profesjonalne, ale jednak, jak sądzę, czegoś mu brakuje.

Pracowałam w ten sposób, aż do zakończenia pewnej sprawy rozwodowej. Wygranej pod względem procesowym w 100%. Była to bardzo trudna sprawa i miałam dużą satysfakcję, że zdołałam przekonać sąd do racji mego Klienta. Tyle tylko, że okazało się, że podczas tej trwającej dość długo sprawy, relacje mego Klienta z dorastającą córką uległy znacznemu pogorszeniu…

Czy dało się to rozegrać inaczej? Nie wiem. Ale od tego czasu przyjęłam jako własne hasło pewnej kampanii – „Klient nie przychodzi do adwokata ze sprawą tylko z problemem”. Zainteresowałam się alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów, sama zostałam mediatorem. I zawsze w pierwszej kolejności, podczas, nieraz długiej rozmowy, staram się ustalić o co tak naprawdę chodzi.

Jeśli określasz swój cel jako „puszczenie byłego/byłej w skarpetkach”, w porządku, przeanalizuję wnikliwie Twoja sprawę i zrobię wszystko, by pomóc Ci osiągnąć ten cel w sądzie.

Ale jeśli tak naprawdę chodzi Ci na przykład o to, by utrzymać lub odbudować dobre relacje z Waszym wspólnym dzieckiem, by jak najszybciej uniezależnić się finansowo i kupić sobie własne mieszkanie, by zacząć nowe życie i zakończyć definitywnie wszystkie powiązania, wyzwolić się ze wspólnego kredytu… i wiele, wiele innych celów, o których Ty wiesz najlepiej, to im precyzyjniej uda się nam go zdefiniować, tym skuteczniej będę w stanie Ci pomóc, dobierając ku temu najlepszy sposób.

Mam nadzieję, że wpisy na niniejszym blog będą dla Ciebie źródłem informacji. Serdecznie zapraszam do zostawiania komentarzy pod wpisem. Jeśli interesuje Cię jakiś temat związany z tematyką bloga, którego jeszcze nie poruszyłam, nie wahaj się pozostawić mi informacji w zakładce kontakt.

Możliwość komentowania została wyłączona.