Skontaktuj się!

Jak sprawdzić, co się dzieje w mojej sprawie i dlaczego warto wyrobić sobie konto w portalu informacyjnym sądu?

Anna Koziołkiewicz-Kozak21 kwietnia 2020Komentarze (1)

Większość czytelni akt oraz biur obsługi interesanta jest zamkniętych z powodu koronawirusa. Pewnie ten stan jeszcze trochę potrwa. W zasadzie żeby czegokolwiek się dowiedzieć, musisz dzwonić do sądu. Niestety różnie z tym bywa. W ostatnim czasie do niektórych sądów dodzwaniałam się bez problemu i uzyskiwałam potrzebne informacje. Do innych niestety trwało to dłużej. Do jednego z wydziałów nie mogę dodzwonić się od 3 dni, a mój mail pozostał bez odpowiedzi.

W takiej sytuacji, jak obecna jeszcze bardziej niż na co dzień doceniam Portale Informacyjne sądów. Jest to bardzo wygodne narzędzie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco wiedzieć, co się dzieje w sprawie. Na Twój adres mailowy będą przychodziły powiadomienia o nowych czynnościach. Będziesz miał możliwość odczytania wszystkich zarządzeń, postanowień, protokołów rozpraw itd.

Warto wyrobić sobie dostęp do portalu sądu, w którym toczy się Twoja sprawa. Szczegółowe instrukcje, jak to zrobić na pewno znajdziesz na stronie internetowej sądu (zobacz np. jak wygląda taka informacja na stronie Sądu Okręgowego w Gdańsku) – będzie tam link do portalu informacyjnego. Wystarczy tam wejść, zaakceptować regulamin, wypełnić przez Internet wniosek o rejestrację konta. Niestety następnie musisz pójść do sądu, by w Biurze Obsługi Interesanta potwierdzono Twoją tożsamość. No tak, Biuro Obsługi Interesanta jest teraz zamknięte. Ale jeśli masz podpis elektroniczny, wtedy możesz wszystko zrobić online.

Jeśli sobie właśnie pomyślałeś “wow, takie rzeczy u nas!”, niestety troszkę Cię rozczaruję. System, jak to system, jest tak sprawny, jak osoby, które go obsługują.  A osoby te – pracownicy sekretariatów mają naprawdę dużo pracy i nie zawsze dają radę zrobić wszystko na czas. Jest ich po prostu za mało. W efekcie nie jest tak, że wszystkie dokumenty zawsze są wprowadzane na bieżąco.  Nie ma też niestety zwyczaju wprowadzania do portalu dokumentów przysyłanych do sądu – pism stron, opinii biegłych, wywiadów kuratora.

Niemniej, mimo tych niedoskonałości, system jest bardzo pomocy i jeśli masz sprawę sądzie szczerze polecam Ci skorzystanie z niego.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Joanna 26 maja, 2022 o 08:22

Systemy komputerowe w różnego rodzaju urzędach powstają po to, żeby ułatwić pracę i kontakt z urzędem, niestety, często jest to tylko teoria. Myślę (mam nadzieję), że z każdym rokiem pójdzie coraz łatwiej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: