Skontaktuj się!

Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozwodu /rozstania – poradnik

Anna Koziołkiewicz-Kozak22 kwietnia 2020Komentarze (0)

Jak zabezpieczyć dziecko w sytuacji rozstania rodziców? Do kogo się zwrócić? Polecam kompendium wiedzy – Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców – poradnik dla  rodziców i profesjonalistów.

Po kolei zestawione są prawa dziecka, prawa i obowiązki rodziców oraz obowiązki następujących instytucji w sytuacji rozpadu rodziny:

  1. placówki oświatowe
  2. instytucje pomocy społecznej
  3. sąd
  4. służba kuratorska
  5. opiniodawcze zespoły sądowych specjalistów
  6. Policja
  7. ochrona zdrowia
  8. organizacje pozarządowe

Pod koniec, jest też ładna, prosta bajka o rybce, której rodzice postanowili się rozstać. Może być dobrym wstępem do rozmowy z młodszym dzieckiem. O tym, jak bajkoterapia może pomóc, przeczytasz w artykule Bajkoterapia na stronie Fundacji “Dajemy Dzieciom Siłę”.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: