Skontaktuj się!

Koronawirus a kontakty z dzieckiem punkt widzenia mediatora

Anna Koziołkiewicz-Kozak28 kwietnia 2020Komentarze (0)

Swoje stanowisko na temat realizacji kontaktów w warunkach epidemii wyraziłam. Napisałam też, jakie są wskazania w tej kwestii Ministra Sprawiedliwości.

Natomiast dziś bardzo Cię zachęcam – posłuchaj krótkiej (nieco ponad 5 minut) wypowiedzi doświadczonego mediatora Janusza Kaźmierczaka:

Wideokryzysownik ROPS – Janusz Kaźmierczak o realizacji kontaktów dzieci z rodzicami po rozstaniu

Jasno, prosto i co najważniejsze z trafnymi przykładami. Wprawdzie trudno mi podzielić wyrażonego pod koniec optymizm, co do tego, jak epidemia nas zmieni… Ale na pewno bardzo warto zastosować się do podanych w tej wypowiedzi czterech rad:

    1. Współpracuj z drugim rodzicem.
    2. Wyłącz rywalizację.
    3. Zachowaj zdrowy rozsądek.
    4. Wykorzystaj środki komunikacji na odległość.

Pewnie, że łatwiej powiedzieć, niż zastosować w trudnej, konfliktowej sytuacji… ale to nie znaczy, że to nie są sensowne rady. Tylko trudne.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: