Skontaktuj się!

Teściowa na zawsze – o podatkach i kontaktach z dziadkami

Anna Koziołkiewicz-Kozak30 marca 2020Komentarze (0)

Być może będzie to dla Ciebie zaskoczenie, ale z mężem / żoną możesz się rozwieść, a z teściami nie. Serio, po rozwodzie rodzice Twojego byłego / Twojej byłej nadal pozostają Twoimi teściami.

Miewa to zresztą też czasem pozytywny skutek. Moja klientka na tyle dobrze żyła ze swoją teściową, że razem z dziećmi mieszkała z nią po rozwodzie w jej mieszkaniu, a kilka lat później, gdy dzieci już były starsze i nie potrzebowały opieki babci za to potrzebowały własnych pokoi,  postanowiła przenieść się do mniejszego mieszkania, a to w którym razem mieszkały podarować synowej. Darowizna obcej osobie obciążona jest sporym podatkiem, a dzięki temu, że teściowa pozostaje teściową także po rozwodzie, podatku nie było.

Opisana sytuacja jest raczej rzadkim – choć bardzo pozytywnym – przykładem dobrej relacji. Niemniej, niezależnie od tego, jak się te relacji układają, jeśli macie wspólne dzieci, warto pamiętać, że Twoi teściowie po rozwodzie nie przestają być dziadkami. Przysługuje im roszczenie o uregulowanie kontaktów i jeśli taką sprawę wniosą, sąd kontakty ureguluje. Dobrze, gdyby taka sprawa nie była potrzebna..

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: