Skontaktuj się!

E-book „Rozwód dla kobiet”

Anna Koziołkiewicz-Kozak02 czerwca 202018 komentarzy

Wreszcie jest, działa! E-book „Rozwód dla kobiet”. (od razu spieszę z wyjaśnieniem, że „Rozwód dla mężczyzn” ukaże się niebawem, na pewno dam znać!)

To nasza wspólna praca – moja i Małgorzaty Ciukszy (jest psychologiem, radcą prawnym i wulkanem nieszablonowych idei).

„Rozwód dla kobiet” to poradnik rozwodowy w formie e-booka. Bardzo praktyczny. Odpowiadamy w niej na blisko osiemdziesiąt prawdziwych pytań zadanych nam przez grono kobiet – naszych aktualnych lub byłych klientek, znajomych i przyjaciółek, będących już po rozwodzie lub jeszcze w trakcie procesu rozwodowego.

Pytania podzieliłyśmy na trzy grupy, w zależności od tego, czy dotyczyły sytuacji przed rozwodem, w trakcie rozwodu czy po rozwodzie. Małgosia odpowiadała na te psychologiczne, a ja na prawnicze.

Wierzę, że nasz e-book uspokoi, rozwieje wątpliwości i pomoże podjąć mądre decyzje.

Możesz wysłuchać też mojej rozmowy o e-booku w Radio Gdańsk – byłam Gościem Dnia Radia Gdańsk (!) i rozmawiałam o naszym poradniku z red. Grzegorzem Armatowskim.

Kobiety, które już przeczytały ten e-book mówią:

„Jaka szkoda, że ten e-book nie był dostępny na rynku wtedy, gdy przyszło mi podejmować decyzję o własnym rozwodzie! Jest to zawsze trudna decyzja (bo przecież miało być tak pięknie, a niestety nie jest), a w przypadku trudnych decyzji dobrze jest skorzystać ze wsparcia życzliwych osób, które w dodatku doskonale znają się na rzeczy. Czytając e-book miałam wrażenie, że rozmawiam z niezwykle sympatycznymi, rozsądnymi i dowcipnymi kobietami, które w dodatku na wskroś poznały zarówno procedury sądowe, jak i zakamarki ludzkiej psychiki.
E-book zawiera mnóstwo bardzo konkretnych i przydatnych informacji o tym, czego się spodziewać i jak się do tego przygotować. Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o rozwodach, ale bałyście się zapytać!”
Aneta

„To jest to, czego bardzo brakowało mi, podczas rozwodu – wspólnego stanowiska prawnika i psychologa. W trakcie rozwodu miałam dużo pytań, ale najtrudniej było pogodzić aspekty prawne z psychologicznymi – czy stosując rady prawnika, nie krzywdzę dzieci, czy dbając o emocje dzieci nie zaszkodzę sobie w sądzie? Ten e-book odpowiada chyba na wszystkie wątpliwości, które miałam. Książka oswaja z rozwodem i salą sądową, wyjaśnia przez co będzie się przechodzić emocjonalnie i formalnie, ale przede wszystkim uspokaja. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich rozwodzących się kobiet!”
Marta

„Książka jest idealna dla wszystkich kobiet, które myślą o rozwodzie lub są w trakcie procesu. Znajdziesz tutaj odpowiedź na całą serię pytań, które zadajesz sobie będąc w sytuacji rozwodu i dowiesz się krok po kroku jak wygląda ‚przygoda’ rozwód, że warto korzystać z pomocy specjalistów oraz że nie ma czegoś takiego jak głupie pytania. Warto zadbać o siebie w tym trudnym czasie, a ta książka jest taką małą, domową formą wsparcia. Szczerze polecam.”
Iga Domagała

„Kupiłam. W prezencie dla bliskiej osoby w rozterce rodzinnej.
Książka jest FANTASTYCZNYM przewodnikiem dla osób nie tylko w rozwodzie, ale doświadczających trudu rozstania.
Dziękuję za tą nową pozycję w bibliotece świetnych książek.”
Dorota M. Blum

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

18 odpowiedzi na “E-book „Rozwód dla kobiet””

 1. Nat pisze:

  Szanowna Pani Mecenas – 100 pln za e-book…czy cena nie odstrasza potencjalnych klientów? Może wartoby udostępnić nieodpłatnie jakiś fragment bez konieczności korzystania z newslettera. Niektóre pytania są faktycznie interesujące ale przecież liczą się odpowiedzi czy są (np. kilkuzdaniowe czy szersze).

  • Anna Koziołkiewicz-Kozak pisze:

   Cenę ustalałyśmy w oparciu o przeciętne ceny porady prawnej / konsultacji psychologicznej 🙂 Co do newslettera, przyznam, że na razie nie mamy na niego pomysłu, ale jeśli powstanie, to na pewno nie będzie żadnego spamu. Czy możliwość wykupienia dostępu do poszczególnych pytań z Pani/Pana punktu widzenia to dobry pomysł?

 2. Nat pisze:

  Szanowna Pani Mecenas z mojego punktu widzenia udostępnienie nieodpłatnego fargmentu mogłoby pomóc wahającemu się potencjalnemu nabywcy w podjęciu decyzji o kupnie. Jeżeli ktoś ma wydać 100 zł to chciałby wiedzieć jak szczegółowe informacje są zawarte w e-booku (czy w treści zawarto odwołania do orzecznictwa SN/SA, doktryny, praktyki sali rozpraw itp.). Poza tym sama idea jest bardzo dobra a sądząc po spisie treści to e-book może być ciekawy. Pozdrawiam

  • Anna Koziołkiewicz-Kozak pisze:

   Serdecznie dziękuję za odpowiedź 🙂 zastanowimy się nad udostępnieniem bez opcji zapisu na newsletter (zwłaszcza, że póki co nie mamy pomysłu, by cokolwiek wysyłać ;)). Dam znać, jeśli tak zrobimy!

   Odpowiedzi są pisane nie dla prawników, więc w części prawniczej nie ma rozważań teoretyczno-akademickich o sporach w doktrynie, czy orzecznictwie. Takie kwestia są wspominane tylko wtedy, gdy różnice mogą spowodować, że dana kwestia może zostać potraktowana różnie w zależności od poglądu sądu (np. w przypadku podejścia do podziału majątku, gdy dzielone jest mieszkanie obciążone kredytem). Natomiast o praktyce jest dużo.

   Pozdrawiam!

 3. Karolina pisze:

  Taki e-book może być dla wielu kobiet motywacją, dodaniem siły przed lub po rozwodzie. Według mnie to wartościowa pozycja, zwłaszcza jeśli nie czujemy się pewnie w nowej sytuacji.

 4. marta pisze:

  Wszystko to prawda, niestety widzimy tak naprawdę jak to wszystko wygląda, współczuje każdemu kto musiał przejść przez rozwód. Ja aktualnie jestem w trakcie rozwodu i dodatkowo jeszcze powiem wam, ze mam problemy z kregosłupem, poszłam do szpital Carolina i to tam tak naprawde udało mis ię na razie na spokojnie odzyskać sprawnosć. Same nieszczescia na mnie spadaja

  • kasia pisze:

   Ojj tak zgadzam się carolina medical center, to naprawdę świetna miejscówka do działania, ja przykładowo miałam straszne problmy z kregosłupem i dopiero własnie w tym osrodku rehabilitacja odpowiednia mi pomogła, nic więcej tak naprawdę. Gdyby nie rehabiulitacja to nie wiem co by to było

 5. Anna pisze:

  A więc może jest to też książka dla mnie. Co prawda mam już wynajętego adwokata zajmującego się prawem rodzinnym, ale nigdy nie zaszkodzi dowiedzieć się jak najwięcej na temat samego procesu. Tym bardziej, że każdy niuans może mieć dla mnie i dziecka w przyszłości wielkie znaczenie. Pozdrawiam!

 6. Nikola pisze:

  Sama smutna prawda jeśli chodzi o rozwód. Nie życzę nikomu, aby musiał przechodzić przez sytuację rozwodową, to jest na prawdę niemiłe doświadczenie. Mi na szczęście udało się odbudować moje małżeństwo w ostatniej chwili.

 7. Nadia pisze:

  Po rozwodzie trzeba zbudować wszystko od nowa. I to nowe może być dużo lepsze od tego, co się skończyło. Ale by znów móc cieszyć się życiem – najpierw trzeba uporać się z żalem po rozstaniu, pożegnać z przeszłością, uporządkować własne uczucia i pogodzić ze stratą.

 8. Alicja P pisze:

  Wydaję mi się, że taki e-book może pomóc oswoić się z sytuacją i poradzić lepiej osobie będącej w trakcie rozwodu. Każda garść praktycznych informacji sprawia, że czujemy się pewniej i jesteśmy mniej zagubieni w sytuacji. Pozdrawiam serdecznie.

 9. BasiaK pisze:

  Bardzo dobry pomysł z takim e-bookiem. Kobiety często chcą wziąć rozwód, ale nie mają pojęcia, jak do tego podejść , ze względu na brak wiedzy, a w Internecie jest cała masa informacji, które niekoniecznie są rzetelne i prawdziwe. Poza tym informacje w e-booku zostały ujęte w fajnej strukturze. Dodatkowo myślę, że z racji tego, że są w nim zawarte pytania od kobiet, które doświadczyły rozwodu, dodaje to takiej otuchy.

 10. Marta pisze:

  Świetna inicjatywa, taki e-book z poradami. Teoretycznie każdy ma dostęp do wiedzy, ale w praktyce jest z tym bardzo różnie. Praktyczna strona materiału, także robi wrażenie. Nie jest to typowy wyciąg przepisów z kodeksów, ale katalog cennej wiedzy, oparty na życiowym doświadczeniu.

 11. Michał pisze:

  Mam wrażenie, że z roku na rok rozwodów w Polsce przybywa. Ciekawe, czy w kwestii ostatniego roku miała na to wpływ pandemia. Jednak ludzie jeszcze jakoś ze sobą wytrzymali, gdy sporo czasu byli oddzielnie. A jak przyszedł home office – cóż, za blisko siebie to i przyjaciele się pogryzą :/. Pozdrawiam.

 12. iliada pisze:

  Dla mnie rozwód był ciosem i początkiem do mojego nałogu, którego sę wstydze… cale szczescie odpowiedni personel z psychiatria gabinet się mna zajął 🙂 TEraz problemu już nie mam i odżyłam po rozwodzie w końcu.

 13. Otylia pisze:

  Niestety, rozwód to wydarzenie, które przeżywa coraz więcej osób. Dobrze, że są praktyczne porady, jak się za to zabrać i na co zwracać uwagę. Dziękuję.

 14. Dla wielu osób może to być jednak traumatyczne przeżycie. Moja znajoma po rozwodzie uczęszczała na terapię do dobrego psychologa i z jego pomocą w końcu stanęła na nogi

 15. Ania pisze:

  Niestety rozwód to bardzo ciężka sprawa, której za niedługo doświadczę na własnej skórze. Okazało się, że mój mąż mnie zdradza, więc musiałam podjąć decyzję o rozstaniu. Z tego powodu aktualnie rozglądam się za adwokatem z Łodzi.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: