Skontaktuj się!

E-book “Rozwód dla kobiet”

Anna Koziołkiewicz-Kozak02 czerwca 202017 komentarzy

Wreszcie jest, działa! E-book “Rozwód dla kobiet”. (od razu spieszę z wyjaśnieniem, że “Rozwód dla mężczyzn” ukaże się niebawem, na pewno dam znać!)

To nasza wspólna praca – moja i Małgorzaty Ciukszy (jest psychologiem, radcą prawnym i wulkanem nieszablonowych idei).

„Rozwód dla kobiet” to poradnik rozwodowy w formie e-booka. Bardzo praktyczny. Odpowiadamy w niej na blisko osiemdziesiąt prawdziwych pytań zadanych nam przez grono kobiet – naszych aktualnych lub byłych klientek, znajomych i przyjaciółek, będących już po rozwodzie lub jeszcze w trakcie procesu rozwodowego.

Pytania podzieliłyśmy na trzy grupy, w zależności od tego, czy dotyczyły sytuacji przed rozwodem, w trakcie rozwodu czy po rozwodzie. Małgosia odpowiadała na te psychologiczne, a ja na prawnicze.

Wierzę, że nasz e-book uspokoi, rozwieje wątpliwości i pomoże podjąć mądre decyzje.

Możesz wysłuchać też mojej rozmowy o e-booku w Radio Gdańsk – byłam Gościem Dnia Radia Gdańsk (!) i rozmawiałam o naszym poradniku z red. Grzegorzem Armatowskim.

Kobiety, które już przeczytały ten e-book mówią:

„Jaka szkoda, że ten e-book nie był dostępny na rynku wtedy, gdy przyszło mi podejmować decyzję o własnym rozwodzie! Jest to zawsze trudna decyzja (bo przecież miało być tak pięknie, a niestety nie jest), a w przypadku trudnych decyzji dobrze jest skorzystać ze wsparcia życzliwych osób, które w dodatku doskonale znają się na rzeczy. Czytając e-book miałam wrażenie, że rozmawiam z niezwykle sympatycznymi, rozsądnymi i dowcipnymi kobietami, które w dodatku na wskroś poznały zarówno procedury sądowe, jak i zakamarki ludzkiej psychiki.
E-book zawiera mnóstwo bardzo konkretnych i przydatnych informacji o tym, czego się spodziewać i jak się do tego przygotować. Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o rozwodach, ale bałyście się zapytać!”
Aneta

„To jest to, czego bardzo brakowało mi, podczas rozwodu – wspólnego stanowiska prawnika i psychologa. W trakcie rozwodu miałam dużo pytań, ale najtrudniej było pogodzić aspekty prawne z psychologicznymi – czy stosując rady prawnika, nie krzywdzę dzieci, czy dbając o emocje dzieci nie zaszkodzę sobie w sądzie? Ten e-book odpowiada chyba na wszystkie wątpliwości, które miałam. Książka oswaja z rozwodem i salą sądową, wyjaśnia przez co będzie się przechodzić emocjonalnie i formalnie, ale przede wszystkim uspokaja. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich rozwodzących się kobiet!”
Marta

„Książka jest idealna dla wszystkich kobiet, które myślą o rozwodzie lub są w trakcie procesu. Znajdziesz tutaj odpowiedź na całą serię pytań, które zadajesz sobie będąc w sytuacji rozwodu i dowiesz się krok po kroku jak wygląda ‚przygoda’ rozwód, że warto korzystać z pomocy specjalistów oraz że nie ma czegoś takiego jak głupie pytania. Warto zadbać o siebie w tym trudnym czasie, a ta książka jest taką małą, domową formą wsparcia. Szczerze polecam.”
Iga Domagała

„Kupiłam. W prezencie dla bliskiej osoby w rozterce rodzinnej.
Książka jest FANTASTYCZNYM przewodnikiem dla osób nie tylko w rozwodzie, ale doświadczających trudu rozstania.
Dziękuję za tą nową pozycję w bibliotece świetnych książek.”
Dorota M. Blum

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

{ 17 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Nat 10 czerwca, 2020 o 13:56

Szanowna Pani Mecenas – 100 pln za e-book…czy cena nie odstrasza potencjalnych klientów? Może wartoby udostępnić nieodpłatnie jakiś fragment bez konieczności korzystania z newslettera. Niektóre pytania są faktycznie interesujące ale przecież liczą się odpowiedzi czy są (np. kilkuzdaniowe czy szersze).

Odpowiedz

Anna Koziołkiewicz-Kozak 19 czerwca, 2020 o 12:27

Cenę ustalałyśmy w oparciu o przeciętne ceny porady prawnej / konsultacji psychologicznej 🙂 Co do newslettera, przyznam, że na razie nie mamy na niego pomysłu, ale jeśli powstanie, to na pewno nie będzie żadnego spamu. Czy możliwość wykupienia dostępu do poszczególnych pytań z Pani/Pana punktu widzenia to dobry pomysł?

Odpowiedz

Nat 22 czerwca, 2020 o 10:06

Szanowna Pani Mecenas z mojego punktu widzenia udostępnienie nieodpłatnego fargmentu mogłoby pomóc wahającemu się potencjalnemu nabywcy w podjęciu decyzji o kupnie. Jeżeli ktoś ma wydać 100 zł to chciałby wiedzieć jak szczegółowe informacje są zawarte w e-booku (czy w treści zawarto odwołania do orzecznictwa SN/SA, doktryny, praktyki sali rozpraw itp.). Poza tym sama idea jest bardzo dobra a sądząc po spisie treści to e-book może być ciekawy. Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Koziołkiewicz-Kozak 22 czerwca, 2020 o 11:04

Serdecznie dziękuję za odpowiedź 🙂 zastanowimy się nad udostępnieniem bez opcji zapisu na newsletter (zwłaszcza, że póki co nie mamy pomysłu, by cokolwiek wysyłać ;)). Dam znać, jeśli tak zrobimy!

Odpowiedzi są pisane nie dla prawników, więc w części prawniczej nie ma rozważań teoretyczno-akademickich o sporach w doktrynie, czy orzecznictwie. Takie kwestia są wspominane tylko wtedy, gdy różnice mogą spowodować, że dana kwestia może zostać potraktowana różnie w zależności od poglądu sądu (np. w przypadku podejścia do podziału majątku, gdy dzielone jest mieszkanie obciążone kredytem). Natomiast o praktyce jest dużo.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Karolina 3 października, 2020 o 12:48

Taki e-book może być dla wielu kobiet motywacją, dodaniem siły przed lub po rozwodzie. Według mnie to wartościowa pozycja, zwłaszcza jeśli nie czujemy się pewnie w nowej sytuacji.

Odpowiedz

marta 20 listopada, 2020 o 14:13

Wszystko to prawda, niestety widzimy tak naprawdę jak to wszystko wygląda, współczuje każdemu kto musiał przejść przez rozwód. Ja aktualnie jestem w trakcie rozwodu i dodatkowo jeszcze powiem wam, ze mam problemy z kregosłupem, poszłam do szpital Carolina i to tam tak naprawde udało mis ię na razie na spokojnie odzyskać sprawnosć. Same nieszczescia na mnie spadaja

Odpowiedz

kasia 21 listopada, 2020 o 13:43

Ojj tak zgadzam się carolina medical center, to naprawdę świetna miejscówka do działania, ja przykładowo miałam straszne problmy z kregosłupem i dopiero własnie w tym osrodku rehabilitacja odpowiednia mi pomogła, nic więcej tak naprawdę. Gdyby nie rehabiulitacja to nie wiem co by to było

Odpowiedz

Anna 29 grudnia, 2020 o 17:07

A więc może jest to też książka dla mnie. Co prawda mam już wynajętego adwokata zajmującego się prawem rodzinnym, ale nigdy nie zaszkodzi dowiedzieć się jak najwięcej na temat samego procesu. Tym bardziej, że każdy niuans może mieć dla mnie i dziecka w przyszłości wielkie znaczenie. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Nikola 14 stycznia, 2021 o 19:48

Sama smutna prawda jeśli chodzi o rozwód. Nie życzę nikomu, aby musiał przechodzić przez sytuację rozwodową, to jest na prawdę niemiłe doświadczenie. Mi na szczęście udało się odbudować moje małżeństwo w ostatniej chwili.

Odpowiedz

Nadia 18 stycznia, 2021 o 18:46

Po rozwodzie trzeba zbudować wszystko od nowa. I to nowe może być dużo lepsze od tego, co się skończyło. Ale by znów móc cieszyć się życiem – najpierw trzeba uporać się z żalem po rozstaniu, pożegnać z przeszłością, uporządkować własne uczucia i pogodzić ze stratą.

Odpowiedz

Alicja P 1 marca, 2021 o 18:32

Wydaję mi się, że taki e-book może pomóc oswoić się z sytuacją i poradzić lepiej osobie będącej w trakcie rozwodu. Każda garść praktycznych informacji sprawia, że czujemy się pewniej i jesteśmy mniej zagubieni w sytuacji. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

BasiaK 3 sierpnia, 2021 o 13:21

Bardzo dobry pomysł z takim e-bookiem. Kobiety często chcą wziąć rozwód, ale nie mają pojęcia, jak do tego podejść , ze względu na brak wiedzy, a w Internecie jest cała masa informacji, które niekoniecznie są rzetelne i prawdziwe. Poza tym informacje w e-booku zostały ujęte w fajnej strukturze. Dodatkowo myślę, że z racji tego, że są w nim zawarte pytania od kobiet, które doświadczyły rozwodu, dodaje to takiej otuchy.

Odpowiedz

Marta 3 sierpnia, 2021 o 17:26

Świetna inicjatywa, taki e-book z poradami. Teoretycznie każdy ma dostęp do wiedzy, ale w praktyce jest z tym bardzo różnie. Praktyczna strona materiału, także robi wrażenie. Nie jest to typowy wyciąg przepisów z kodeksów, ale katalog cennej wiedzy, oparty na życiowym doświadczeniu.

Odpowiedz

Michał 22 października, 2021 o 16:25

Mam wrażenie, że z roku na rok rozwodów w Polsce przybywa. Ciekawe, czy w kwestii ostatniego roku miała na to wpływ pandemia. Jednak ludzie jeszcze jakoś ze sobą wytrzymali, gdy sporo czasu byli oddzielnie. A jak przyszedł home office – cóż, za blisko siebie to i przyjaciele się pogryzą :/. Pozdrawiam.

Odpowiedz

iliada 10 lutego, 2022 o 20:42

Dla mnie rozwód był ciosem i początkiem do mojego nałogu, którego sę wstydze… cale szczescie odpowiedni personel z psychiatria gabinet się mna zajął 🙂 TEraz problemu już nie mam i odżyłam po rozwodzie w końcu.

Odpowiedz

Otylia 16 lutego, 2022 o 11:41

Niestety, rozwód to wydarzenie, które przeżywa coraz więcej osób. Dobrze, że są praktyczne porady, jak się za to zabrać i na co zwracać uwagę. Dziękuję.

Odpowiedz

pracowania psychologiczna Słupsk 30 marca, 2023 o 10:32

Dla wielu osób może to być jednak traumatyczne przeżycie. Moja znajoma po rozwodzie uczęszczała na terapię do dobrego psychologa i z jego pomocą w końcu stanęła na nogi

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: