Skontaktuj się!

Jak rozpocząć mediację?

Anna Koziołkiewicz-Kozak20 września 2016Komentarze (0)

Czytelniczka przeczytawszy wpis A może mediacja w komentarzu pyta:

Chciałbym spróbować mediacji przy ustalaniu kontaktów i alimentów. Jakie są kroki? Gdzie powinnam się najpierw udać?

Czyli już wiem, że mediacja może okazać się dobrym pomysłem, ale nie wiem jak się za to zabrać. Zatem po kolei:

Jeśli pomimo sporu kontaktujesz się z drugą stroną, najlepszym początkiem będzie po prostu zaproponowanie jej mediacji.

Jeśli Wasze relacje są na tyle trudne, że rozmowa, kontakt mailowy, czy telefoniczny nie wchodzi w grę, możesz poprosić o pomoc pełnomocnika. Wyśle on w Twoim imieniu pismo zapraszające do podjęcia mediacji. Z doświadczenia wiem, że takie pismo często odnosi skutek.

Ten sposób jest godny polecenia zwłaszcza w takich sprawach, w których potrzebujesz także porady prawnej, choćby po to, by przed przystąpieniem do mediacji być świadomy, jakie uprawnienia Ci przysługują i jaka jest alternatywa, jeśli nie dojdziecie do porozumienia (na co możesz liczyć w sądzie).

Ponadto, pełnomocnicy, którzy często korzystają z mediacji, zazwyczaj będą w stanie wskazać kilka nazwisk godnych polecenia, doświadczonych mediatorów, których sposób pracy znają z mediacji, w których uczestniczyli.

Możesz też zwrócić się bezpośrednio do mediatora, przekazując mu kontakt do drugiej strony. Mediator skontaktuje się w Twoim imieniu z drugą stroną, wyjaśniając jej też od razu na czym polega mediacja i jeśli uzyska zgodę na udział w mediacji, umówi termin spotkania.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 749 861e-mail: annakoziolkiewicz@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Koziołkiewicz-Kozak z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem annakoziolkiewicz@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: